2. Origami

Origami

CYKLICZNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z WYKORZYSTANIEM TECHNIKI ORIGAMI
„BAW SIĘ Z NAMI ORIGAMI”

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka. Origami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia angażując wszystkie możliwe zmysły.
    Origami płaskie z koła, kwadratu,trójkąta- technika ta polega na odpowiednim składaniu kolorowych figur różnej wielkości i formowaniu z nich modeli origami. Następnie figury układane są na kartce we właściwy wzór i na końcu lekko podklejane.
    Zajęcia artystyczne, które odbywają się cyklicznie w naszym przedszkolu mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Zastosowanie ostatnio na zajęciach sztuki origami płaskiego z koła pomogło stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwijało inicjatywę dziecka, motywowało do dalszej pracy i uczyło dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które z ogromną chęcią uczestniczą w zajęciach, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.